HAKKIMIZDA

Ufuk Kurtaran

ATLASFEND Markası

Herşey 2001 yılında, Tuzla’da üretimi devam eden 33 metre bir megayatın İngiliz vatandaşı olan owner temsilcisinin, elinde bir adet Amerika’dan alınmış usturmaça askısı getirmesiyle başladı. Böyle bir ürüne ihtiyacımız olacak burada üretebilir miyiz diye sordu. Ben de küçük bir araştırma sonucu üretebileceğimi düşündüm ve ilk siparişimizi böylece almış olduk.

Daha sonra fark ettim ki Türkiye’de usturmaça askısı imalatı yapılmıyor ve ihtiyacı olanlarda ithalat yoluna gidiyor, bu da sıkıntılı bir süreç oluyor çünkü; tamamıyla custom made bir ürün olan usturmaça kancası ya da usturmaça bağlantısı olarak da bilinen usturmaça askısı için küpeşte ölçüsü almak göndermek gibi işlerin hepsi hem zaman alıyor hem de hata olasılığı yüksek oluyor.

El Yapımı Usturmaça Askısı

İlk siparişlerimiz geldikçe zamanla kendimizi geliştirdik ve ürünlerin üzerinde kullanılan bağlantı aparatlarında ve deri ve post seçeneklerinde çeşitliliğe gittik. Tamamen el yapımı bir ürün olması nedeniyle siparişler arttıkça kalitede artarak istediğimiz noktaya geldi. Zamanla referanslarımızdan da görüleceği gibi yurdumuzdaki mega yat imalatçılarının nerdeyse tamamı müşterimiz oldu. Hatta yurtdışından talep eden müşterilerimizde oldu (İtalya, Dubai )

Şu anda dünyanın bütün denizlerinde müşterilerimiz sayesinde yüzlerce ATLASFEND USTURMAÇA ASKI sının dolaştığını gururla söyleyebilirim.

Bayrak direği askısı, makara sistemleri gibi tekne ve yat malzemeleri yapımı

Değerli müşterilerimizin yönlendirmesi ve talebiyle yalnızca usturmaça askısı değil, tekne üzerinde değişik ihtiyaçlara yönelik borda kapısı tutacağı, bayrak direği askısı, jetski için makara sistemi ve benzerleri gibi çözümler de sunduk ve sunmaya devam ediyoruz.

Bot askısı, kıç platform askısı, ahşap yelken makarası üretimi ve satışı

Daha sonra müşterilerimizin talebiyle yine mega yatların ihtiyacı olan kıç platform usturmaçası (AFT TRANSOM FENDER) ve bot askısı (TENDER WHIP) üretimine başladık. Bu ürünlerden de talep geldikçe imal etmekteyiz. Ayrıca yine el yapımı bir ürün olan ahşap yelken makaralarını da imal etmekteyiz. Değerli birçok klasik teknede kullanılan bu ürünümüzde talepleriniz doğrultusunda metal taşıyıcı kısımları krom veya döküm bronzdan ,ahşap kısımları da teak veya akçaağaç dan tamamıyla el işçiliği ile üretilmektedir.

Simurg Yatçılık bünyesinde ATLASFEND markası ile ürettiğimiz USTURMAÇA ASKISI-KIÇ PLATFORM USTURMAÇASI-BOT ASKISI-AHŞAP YELKEN MAKARASI üretimimiz işinin ehli ustalarımızla ve kaliteli malzemeler kullanılarak devam etmektedir.

Comments are closed.